Czy zabiegi dentystyczne mogą być bezbolesne?

  • on 5 sierpnia, 2022

Istnieje wiele powodów, dla których obawiamy się wizyty u dentysty. Najczęstszym z nich jest to, że boimy się bólu. Większość z nas miała złe doświadczenia u dentysty. Powiedziano nam, że musimy mieć kanałowe lub inny inwazyjny zabieg. Istnieją jednak sposoby, które pomogą złagodzić część bólu i strachu, który odczuwamy przed, w trakcie i po zabiegu.

W jaki sposób ból podczas leczenia stomatologicznego zależy od osoby?

Wiele osób, w tym i ja obawiają się każdej wizyty u dentysty. Są rozerwani między dwoma biegunami. Z jednaj strony marzy im się piękny uśmiech, z drugiej zaś obawiają się bólu. Ten czynnik głównie odstrasza potencjalnych pacjentów, którzy zgłaszają się po pomoc, gdy jest już za późno i nie można uratować zęba. Wiadomo różni ludzie mają różnorodne progi wytrzymałości. Jedni uderzą się w głowę i tracą przytomność, drugich nic nie może powalić. Odmienne są również owe progi dla kobiet i mężczyzn. Płeć piękna uważana jest powszechnie za słabszą. Statystycznie jednak to raczej mężczyźni mniej dbają o swoje zęby, a jako powód podają zbyt duży pośpiech. W dużej mierze pod tym wykrętem kryje się jednak strach przed dentystą. Kobiety są lepiej dostosowane do znoszenia bólu, ale też otwarcie się przyznają do swoich obaw. Nie muszą szukać wykrętów. Dla jednych i drugich jednak najbardziej optymalnie byłoby, żeby wizyta w gabinecie była zupełnie bezbolesna. Czy jest to jednak możliwe?

Bezbolesne zabiegi stomatologiczne.

Bezbolesne jak w pogotowie stomatologiczne w Gliwicach ul. Zygmunta Starego to marzenie każdego. Wtedy więcej osób decydowałoby się na regularne kontrole uzębienia, dzięki czemu uniknęliby poważniejszych problemów. Ostatnie jednak nowinki pozwalają dentystom na praktycznie bezbolesne przeprowadzanie różnych zabiegów w obrębie naszej jamy ustnej. Niektórzy pacjenci stomatologa we są zdziwieni po zabiegu ekstrakcji, czy też borowania, że tak szybko wszystko zostało naprawione i zaleczone. Czyli jednak można i to z pozytywnymi efektami. Nieprzyjemne wrażenie pozostaje zawsze i nie da się go uniknąć, gdyż są to dość wrażliwe rejony. Jednak wyeliminowanie bólu nawet w części to duży plus najnowszej medycyny. Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stomatolodzy nieustannie polepszają jakość świadczonych usług. Pacjent wychodzi od nich zadowolony z pięknie utrzymanym uzębieniem i planem wizyt kontrolnych i chętnie wraca. Gdy nic nie boli, wtedy wszelkie obawy znikają i dentysta traci swój demoniczny wymiar. Staje się naszym pomocnikiem w utrzymaniu nienagannego wizerunku. Jedyny dyskomfort odczuwany jest podczas wstrzykiwania środka przeciwbólowego. Tego jednak nie da się obejść, gdyż środki zamrażające są raczej mało skuteczne. Delikatnie wykonane nakłucia we właściwe miejsca są jednak niczym w porównaniu bólu, którego moglibyśmy doświadczyć w przypadku nie zadziałania leku. Dla osób, których to nie przekonuje jest jeszcze inne wyjście- mogą oni poddać się zabiegom dentystycznym pod narkozą. Są one jednak ze względu na charakter przeprowadzane jedynie w warunkach szpitalnych, bądź też w klinikach.

Article Categories:
UrodaZdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.