Jak sprzedać nieruchomość bez ogłoszenia i pokazywania jej klientom?

  • on 14 września, 2022

Minusem związanym z procesem sprzedaży nieruchomości może być konieczność przygotowania ogłoszenia, a następnie prezentowania jej osobom zainteresowanym zakupem. Istnieje jednak sposób, aby tego uniknąć. Zobacz, jak zawrzeć umowę od ręki!

Jak łatwo i wygodnie sprzedać nieruchomość?

Transakcja nieruchomości może odbywać się standardowym sposobem i polegać na poszukiwaniu kupujących przez ogłoszenia czy agencję nieruchomości. Można jednak zdecydować się na drugą opcję, czyli na skup nieruchomości za gotówę.

Skupy nieruchomości są firmami, które zajmują się odkupem domów, mieszkań, lokali, gruntów, kamienic od ich właścicieli. Jako że transakcja odbywa się wtedy bezpośrednio, można uniknąć etapu polegającego na przygotowaniu i publikacji ogłoszenia oraz na prezentowaniu nieruchomości.

Jakie są zalety sprzedania nieruchomości w skupie?

Przede wszystkim jest to szybka sprzdaż domu, mieszkania czy innej nieruchomości, ponieważ czas od kontaktu z firmą do wypłaty środków to na ogół jedynie parę dni.

Również dużym plusem jest możliwość sprzedaży nieruchomości w różnych stanach technicznych i prawnych, również tych z długami, lokatorami czy udziałów w nieruchomości.

Transakcja odbywa się również bez skomplikowanych formalności, więc nie trzeba zajmować się nimi samodzielnie.

Sprzedaż w skupie nieruchomości – krok po kroku

  1. Skontaktuj się ze skupem mieszkań w Katowicach – wypełnij formularz na jego stronie lub zadzwoń, aby uzyskać darmową wycenę.
  2. Umów się na zawarcie umowy – pracownicy skupu będą mogli zająć się niezbędnymi sprawami formalnymi.
  3. Podpisz umowę kupna-sprzedaży – jej podpisanie odbywa się w kancelarii notariusza.
  4. Odbierz pieniądze – są one przekazywane od razu po zawarciu umowy kupna-sprzedaży.
Article Categories:
Nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.