Buty roczki – pierwszy model bucików do nauki chodzenia

  • on 8 października, 2022

Jaki rodzaj obuwia najlepiej sprawdzi się u dzieci najmłodszych? Z pewnością buciki tzw. roczki. Buciki te przeszły bardzo dużo różnych atestów co jest niezwykle ważne dla rodziców – ponieważ świadczy to o tym, że wybrany model obuwia jest wysokiej jakości i został dopasowany do potrzeb malucha. Nasze dziecko będzie mogło bez najmniejszych problemów poznawać otaczający go świat, a my będziemy mieć pewność, że buciki na które się zdecydowaliśmy zostały prawidłowo  dopasowane potrzeb naszego dziecka i etapu rozwoju, na którym obecnie się znajduje. Na okres wiosenno-jesienny warto wybrać dla dziecka półbuty, latem na sandałki, natomiast na porę zimową wygodne trzewiki albo ciepłe śniegowce. Wszystkie modele obuwia są dostępne w ciekawych wzorach i kolorach. Znajdziemy idealne obuwie dla chłopca jak i dla dziewczynek.

Jakie buty wybrać dla dziecka, które rozpoczyna naukę chodzenia?

Rozwój dziecka składa się z wielu różnych etapów. Bez wątpienia do jednego z nich zalicza się  chodzenie, które niezaprzeczalnie jest podstawą i musimy zrobić wszystko, aby nauka chodzenia przebiegała w prawidłowy sposób. Do 6 roku życia stopy naszych dzieci przechodzą szereg ważnych zmian. W tym czasie dochodzi przede wszystkim do ukształtowania prawidłowej postawy ciała, dlatego dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle ważny. Obuwie służące do nauki chodzenia powinno być naprawdę wysokiej jakości i posiadać wiele certyfikatów. Dodatkowo obuwie dla dziecka rozpoczynającego przygodę z chodzeniem nie powinno w żaden sposób krępować ruchów stopy. Bez wątpienia musimy szukać takiego obuwia, które będzie idealnie dopasowane do stopy dziecka pod każdym kątem.

Pierwsze buty – czyli buty roczki

Jakie buty powinniśmy kupić dla swojego dziecka do nauki chodzenia? Na pewno powinny to być tak zwane buty roczki, powinny się one charakteryzować następującymi cechami:

– pierwsze obuwie dla dziecka powinno posiadać wysoki zapiętek, który doskonale stabilizuje stopę dziecka. Pozwala na zachowanie równowagi, co jest bardzo ważne podczas nauki chodzenia,

– najlepiej jeśli pierwsze obuwie dla dziecka zostało stworzone ze skóry naturalnej najwyższej jakości. Skóra naturalna jest bardzo miękka oraz pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obuwia dzięki czemu stopy dziecka nie pocą się,

– podczas wyboru obuwia należy zwrócić uwagę na to czy podeszwa jest elastyczna i miękka, najlepiej wykonana z termokauczuku, który posiada właściwości antypoślizgowe,

– obuwie powinno być leciutkie, tak aby dziecko go nie wyczuwało,

– najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zapięcie bucików będzie zapięcie sznurowane lub rzepy, dzięki takiemu zapięciu mozemy dostosować obuwie do rozmiaru i budowy stopy naszego dziecka. 

Podczas nauki chodzenia Twojego dziecka zadbaj o prawidłowe obuwie

Jak wiemy, dzieci bardzo szybko przyswajają nowe umiejętności. Tak samo jest jeśli chodzi o naukę chodzenia. Ważnym elementem jest tutaj dopasowanie właściwego obuwia dla dziecka, dzięki któremu maluch będzie mógł wykonywać pierwsze kroki i zachowa prawidłową postawę ciała. Efekty takiego obuwia będą zauważalne gołym okiem, dlatego warto poświęcić swój czas i wybrać obuwie idealne. Dużym uznaniem wśród pierwszych bucików cieszą się buty wykonane ze skóry naturalnej które posiadają wyprofilowaną wkładkę.

Obecnie asortyment pierwszych bucików jest na tyle szeroki, że bez najmniejszego problemu można dopasować idealne obuwie do potrzeb naszego dziecka.

Article Categories:
Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *