Dofinansowanie dla diabetyków. Co można kupić z refundacją?

  • on 1 listopada, 2022

Diabetycy, czyli osoby chore na cukrzycę, mogą skorzystać z refundacji przy zakupie wyrobów stosowanych w kontroli i leczenia tej dolegliwości. Kiedy jest ona możliwa?

Leki na cukrzycę

Oferowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia refundacja dla diabetyków dostępna jest na leki.

W leczeniu cukrzycy wykorzystuje się obecnie różne rodzaje leków, które pomagają w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi, a także mogą dać dobre efekty w zmniejszeniu apetytu i masy ciała. Wykorzystuje się je głównie w przypadku cukrzycy typu 2.

Insulina

W przypadku cukrzycy typu 1 leczenie polega na stosowaniu insuliny. Za jej pomocą można regulować poziom cukru we krwi, ponieważ trzustka nie produkuje jej w odpowiedniej ilości.

Insulina jest używana z wykorzystaniem penów do wkłuć, a także może być podawana za pomocą pomp insulinowych.

Pompa insulinowa

Osoby kwalifikujące się do korzystania z refundacji pomp insulinowych mogą również je zakupić z pomocą NFZ.

Refundacja przeznaczona jest dla pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1, którzy mają do 26 lat.

Wyroby dla diabetyków do pompy insulinowej

Przysługująca na zbiorniki na insulinę oraz zestawy infuzyjne, również określane jako wkłucia refundacja pozwala na zakupienie ich w niskiej cenie w ramach limitu.

Dostępne na zestawy infuzyjne dofinansowanie NFZ można także zrealizować za pośrednictwem internetu na https://idiabetyk.pl/

Systemy CGM, FGM do monitorowania glikemii

Aktualnie refundacja dla diabetyków dostępna jest również na systemy przeznaczone do monitorowania glikemii, czyli systemy CGM – ciągłego monitorowania glikemii oraz FGM – monitorowania glikemii typu „flash”.

Uzyskanie dofinansowania zakupu sensorów oraz transmiterów do monitorowania glikemii jest możliwe w przypadku określonych grup pacjentów. Czytniki przeznaczone do odczytywania informacji można uzyskać przy zamówieniu za darmo.

Article Categories:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.