Nowe mieszkania w Warszawie. Ile trzeba zapłacić za rodzinne „M”?

  • on 7 września, 2022

Planujesz kupno mieszkania w Warszawie dla siebie i swoich bliskich? W ofercie deweloperów można znaleźć dzisiaj wiele lokali dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Zobacz, na jaki wydatek należy się przygotować!

Mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zakup mieszkania dla rodziny może stanowić duże wyzwanie. Na jakie mieszkania w Warszawie warto zwrócić uwagę, gdy celem jest komfort wszystkich domowników?

  • Metraż – przede wszystkim trzeba uwzględnić powierzchnię mieszkania, ponieważ tylko odpowiednio duży lokal da przestrzeń wszystkim członkom rodziny. Dla 3-osobowej rodziny polecane są głównie mieszkania o metrażu 55-70 m2, natomiast dla rodzin 4-osobowych o metrażu 70-80 m2.
  • Liczba pokojów – w mieszkaniu powinna się znaleźć sypialnia dla rodziców i osobne sypialnie dla każdego dziecka. Najlepiej, aby w mieszkaniu dostępne były też dwie łazienki.
  • Lokalizacja – nieruchomość powinna dawać łatwy dostęp do niezbędnej dla rodzin infrastruktury jak sklepy, żłobki, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, parki. W Warszawie popularne są głównie lokalizacje poza centrum, na przykład Białołęka, gdzie dostępne są kameralne osiedla.

Poza tymi czynnikami warto też wziąć pod uwagę między innymi dostępny parking, orientację mieszkania na strony świata, kondygnację, obecność windy w budynku. Dodatkowym atutem może być też dostęp do prywatnego ogródka, gdy kupuje się mieszkanie na parterze.

Ile kosztuje mieszkanie dla rodziny w Warszawie?

Mieszkanie dla rodziny w Warszawie będzie związane z wyższym kosztem, głównie ze względu na metraż.

Najczęściej trzeba przygotować się na wydatek na poziomie od około 450 tysięcy złotych do nawet ponad 750 tysięcy złotych, gdy chodzi o większe metraże i wyższy standard lokalu.

Do kosztów zakupu nieruchomości od dewelopera trzeba również doliczyć te związane z wykończeniem nieruchomości.

Nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawa – z dostępnymi ofertami deweloperów można łatwo zapoznać się na ich stronach internetowych, gdzie dostępne są również cenniki mieszkań.

Tanie mieszkania w Warszawie – jak zaoszczędzić na zakupie?

Aby za mieszkanie w Warszawie zapłacić jeszcze mniej, warto zwrócić uwagę na parę kwestii, które pozwolą na uzyskanie atrakcyjnych oszczędności.

Klientom planującym zakupić mieszkanie od sprzedawcy jak deweloper Warszawa umożliwia też uzyskanie korzystnych rabatów. Są one przede wszystkim dostępne w przypadku gotowych już inwestycji na pozostałe na sprzedaż mieszkania. Wśród nich często można znaleźć te o większych metrażach, które doskonale sprawdzają się dla rodzin.

Wybrani deweloperzy, na przykład Victoria Dom, przygotowali też dla klientów atrakcyjne formy finansowania, na przykład w formie harmonogramu płatności 20/80%.

Article Categories:
Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.