Te błędy opóźniają sprzedaż mieszkania! Na co uważać?

  • on 26 sierpnia, 2022

Od kilku dni do nawet kilku lat – tyle może trwać sprzedaż mieszkania. Gdy chcesz podpisać umowę z kupującym jak najszybciej, zobacz, jakich błędów musisz się wystrzegać!

Co opóźnia sprzedaż mieszkania?

Dla wielu sprzedających nieruchomości czas transakcji jest bardzo ważny. Zobacz, jakie problemy mogą spowodować, że sprzedaż mieszkania krok po kroku znacznie się wydłuży!

  • Ustalenie nieadekwatnej ceny – gdy cena jest zbyt wysoka w stosunku do innych nieruchomości w okolicy lub stanu mieszkania, zainteresowanie ofertą będzie niższe.
  • Brak gotowości do negocjacji – sztywne trzymanie się ceny może zniechęcić do kupna nieruchomości.
  • Stan fizyczny nieruchomości – nieremontowane, zniszczone mieszkanie, zwłaszcza w sporej cenie, nie będzie cieszyło się powodzeniem.
  • Stan prawny nieruchomości – mieszkanie z hipoteką, prawami jak dożywocie, zadłużone będzie również trudne w sprzedaży.
  • Brak dostępności właściciela – gdy nie ma on czasu na umawianie się na spotkania, wtedy cała transakcja może znacznie się wydłużyć.

Jak sprzedać mieszkanie od zaraz?

Gdy czas goni, warto skorzystać z rozwiązań, dzięki którym transakcja zakończy się błyskawicznie. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na sprzedaż za gotówkę?

Najlepiej zacząć od obniżenia ceny, ponieważ to ona będzie przyciągała klientów najskuteczniej. Powinna być ona adekwatna do stanu nieruchomości, jej lokalizacji, metrażu.

Gdy nieruchomość jest w gorszym stanie, warto rozważyć przeprowadzenie home stagingu.

W szybkiej sprzedaży nieruchomości pomagają też agencje nieruchomości, które mogą zająć się wszystkimi formalnościami dotyczącymi transakcji.

Gdy ważna jest sprzedaż od ręki, można też rozważyć usługi skupów nieruchomości za gotówke katowice.

Article Categories:
Nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.